Omegle Tarzı Sohbet Siteleri

Merhaba arkadaşlar bu konumuz içerisinde sizlere omegle tarzı video sohbet siteleri hakkında bilgiler vereceğiz.Bir çok kullanıcı ilk çıktığı zaman bu siteleri akın akın ziyaret etmekteydi.

Günümüzde bir çok video sohbet sitesi mahkeme kararı ile engellenmiştir.Bunun nedenlerinden başlıcası bazılarının verdiği hizmet dışına çıkmasıdır.Omegle ilk zamanlarda normal bir hizmet verirken bir süre sonra camda soyunmuş kişilerle karşı karşıya gelir hal aldı.Bu nedenle teftiş edilmeyen,disiplinsiz,kuralsız sitelere giriş mahkeme karırıyla engellendi.

Chatroulette gibi bazı siteler ise hala açıklığını sürdürmeye devam ediyor.Kullanıcılarını denetlediği için bu tür siteler çok fazla sıkıntı yaşamamaktadır.Bu yüzden denetimi yapılan siteler uzun ömürlü olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Video sohbet siteleri arama sonucunda karşınıza rastgele bir kişinin çıkmasıyla gerçekleşen sohbet şeklidir.Öncelikle kameralı sohbet etmek istiyorsan kameramızı aktif ediyor,yazılı sohbet edeceksen kameramızı aktif etmiyoruz.Daha sonrasında arama tuşuna ara diye bastıgımızda,farklı arayan kişilerle random olarak karşı karşıya geliyoruz.Kendimize uygun olan kişileri gördüğümüz zaman sohbette kalabiliyoruz.Kişi sizlere uygun gelmesse tekrar arama yaparak farklı kişileri aramaya devam edebilirsiniz.

Bizler her ne kadar bu siteler video sohbet hizmeti verse de sesli siteleri önermekteyim.Sesli siteler denetimi sıkı kaliteli adreslerdir.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Fatih Aydın

Panelde şablon düzenle deyip, bu satırı aratarak buraya kısaca hakkımda yazısı yazabilirsiniz.
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder